Miód Pitny - Recenzje miodów pitnych

Trójniak Śliwkowy zawrót głowy

sobota, 4 lutego 2023

Trójniak o nazwie „Śliwkowy zawrót głowy” to nic innego jak trójniak w identycznej flaszy o nazwie „Śliwkowa dama” z Apisu. Znamy go już i opisaliśmy ale dla porządku zakupiliśmy wszystkie miody z tzw. „Manufaktury Rodziny Sadowskich”. Zresztą te miody bardzo się Apisowi udały i naszym zdaniem są powyżej ich poziomu nawet, aspirując do najlepszych smakowo miodów na rynku. Pozostały nam jeszcze dwa półtoraki do porównania ale to nastąpi zapewne gdzieś w drugiej połowie lutego i wówczas wstawimy na stronę takowe porównanie.

Tymczasem opis śliwkowego trójniaka znajdziecie jak zwykle w zakładce  Ostatnio dodane >

Porzeczkowy zawrót głowy - Rodzina Sadowskich czyli Apis

sobota, 28 stycznia 2023

Kolejne miody z Manufaktury Rodziny Sadowskich czyli miody spółdzielni Apis. Są to miody bardzo udane więc warte polecenia. Popieramy stosowanie takich zamykanych butelek wielokrotnego użytku, które można wykorzystać później na rozmaite soczki, nalewki, octy itp.

O tym jak smakował nam dwójniak Porzeczkowy zawrót głowy - czyli Porzeczkowy Król z Apisu dowiecie się w zakładce Ostatnio dodane >

7 miodowych kontynentów

sobota, 21 stycznia 2023

Odkorkowaliśmy podczas ostatniej miodowej biesiady trzy miody ze sklepu 7 miodowych kontynentów, które wysycił dla nich anonimowy producent ale nie udało się nam rozszyfrować kto

O walorach smakowych tych miodów możecie poczytać tutaj 7 miodowych kontynentów >

Grzaniec biesiadny na miodzie pitnym - Mazurskie Miody

sobota, 14 stycznia 2023

Niedawno wychyliliśmy ten miód czy raczej napój miodowy, który zakupiliśmy w maju roku 2021 więc troszkę sobie jeszcze poleżakował. Już go kiedyś opisywaliśmy ale co zaszkodzi zrobić powtórkę, tym bardziej że dawno nic z tej miodosytni nie degustowaliśmy. Można w skrócie określić, że jest to najbardziej pomarańczowy w smaku miód z przyprawami korzennymi jakie znamy. Szczegóły poszerzonego opisu znajdziecie najszybciej w Ostatnio dodane >

W następną sobotę poznamy smaki miodów „muzycznych”, z firmy 7 miodowych kontynentów. Zapraszamy.

Trójniak Meadnight

sobota, 7 stycznia 2023

Jednym z ciekawszych miodów ostatnio degustowanych był trójniak o pomysłowej nazwie Meadnight z Miodosytni Imbiorowicz. Miód okazał się niezwykle oryginalnym smakowo ale co ciekawe nie zbyt słodkim. Opis wrażeń smakowych znajdziesz w zakładce  Ostatnio dodane >

Tymczasem właśnie miała meiejsce kolejna degustacja plenerowa. Poszczególne miody będziemy prezentować co sobotę. Zapraszamy :)

Nektar Ziemi Pszczyńskiej to miody Vilkus

sobota, 31 grudnia 2022

Mając jeszcze jeden miód morelowy z miodosytni Vilkus spostrzegliśmy, że zarówno barwa, zawartość, alkoholu, skład, jak i marektingowa opowiastka na etykietkach są identyczne jak w przypadku miodu morelowego Nektary Ziemi Pszczyńskiej. Wzięliśmy więc na degustację oba dla porównania i rzeczywiście są to te same miody. Innymi słowy Miody Ziemi Pszczyńskiej to miody Vilkus. Jednak Vilkus morelowy stał u nas 2 lata, a ten „z Ziemi Pszczyńskiej”, był młody, bo rozlany w 2022 roku. Różnica dwu lat była do wychwycenia ale minimalna. Młodszy był jakby jeszcze pracujący, bardziej świeży, winny, rześki i nieustabilizowany.

Wstawiliśmy więc ten pierwszy miód o nazwie Nektar Ziemi Pszczyńskiej do działu Miody dużych miodosytni pod innymi markami. Mamy jeszcze trzy o pozostałych smakach, czyli; malina, śliwka i ziołowy ale odłożymy je na później, może na lato. Nie są oryginalnymi więc i pośpiechu nie ma w ich degustowaniu. Zaglądając na podstronę poświęconą miodosytni Vilkus dowiecie się o smaku tych pozostałych „z Ziemi Pszczyńskiej”. Zabawne jest tylko, że miodosytnia Vilkus jest w Świętokrzyskim, a Ziemia Pszczyńska jest pod Tychami ;)

O walorach smakowych tego trunku możesz jak zwykle przeczytać w zakładce Ostatnio dodane >
Następny miód z poświątecznej degustacji w następną sobotę - zapraszamy!

 

Wędzenie i miodzenie

sobota, 24 grudnia 2022

Tydzień temu dwóch Miodowych Kamratów wędziło mięsiwo na Święta, a co należy popijać podczas całodniowego ślęczenia na śniegu i mrozie? - Oczywiście grzany miód pitny! Tym razem sięgnęliśmy do klasyki czyli do miodów Spółdzielni Apis. Trójniak Grzaniec Miodowy idealnie nadaje się do podgrzania. Jest suto przyprawiony korzeniami, krzepko słodki, ale nieprzesadnie winny i ogólnie treściwy. W tej cenie lepszego pewnikiem nie znajdziecie. Drugim miodem był trójniak Weselny, który jest miodem umiarkowanym, łagodnym i spokojnym smakowo. Zrobiliśmy taki eksperyment, że zmieszaliśmy je oba i okazało się, że wyszedł miód iście obłędny. Weselny stonował mocne smaki korzenne Grzańca Miodowego!

Wszystkim naszym zacnym Gościom życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku!

Tuż po Świętach odkorkujemy nieznane nam dotąd miody, a w następną sobotę relację z degustacji znajdziecie na stronie. Zapraszamy!

Trójniak wybitny od Sadowskich czy ze spółdzielni Apis?

sobota, 17 grudnia 2022

Dziś przybliżymy Wam trzeci i ostatni miód, jaki wychyliliśmy, podczas spotkania plenerowego na początku grudnia. Jest to miód z Pasieki rodziny Sadowskich o nazwie Wybitny i rzeczywiście jest wart gorącego polecenia. Jednak uważamy, że jest to miód Spółdzielni Apis, tak jak i pozostałe w ich ofercie. Mają te same flasze, te same smaki, a nawet kolor jest identyczny. Podejrzewamy, że trójniak Wybitny może być miodem Złocista Pszczoła z Apisu.

O walorach smakowych tego trunku możesz jak zwykle przeczytać w zakładce Ostatnio dodane >

Mamy w pudle jeszcze 3 miody z Pasieki Sadowskich, w tym półtoraka o nazwie „Malinowy zawrót głowy” oraz półtoraka w identycznej flaszy i o identycznej barwie - „Malinowy As” ze spółdzielni Apis. Wobec tego, tuż po nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia, otworzymy je oba i porównamy - zapewne definitywnie potwierdzając nasze przypuszczenia, że miody pitne Pasieki Sadowskich są miodami spółdzielni Apis.

 

Miód wysokiego ryzyka ;)

sobota, 10 grudnia 2022

Podczas niedawnej degustacji plenerowej skosztowaliśmy ostatni miód z oferty firmy Mel de Petra. Pamiętacie zapewne, że jeden z ich miodów o podobnym składzie (Czwartak obozowy)  wywołał u jednego z nas wstrząs anafilaktyczny, stąd to ryzyko w tytule tego newsa ;) Zaopatrzeni byliśmy na wszelki wypadek w Calcium aby ratować się ale w przypadku tego miodu nie było to konieczne. Ten akurat alergizującym nie był. Trzeba jednak zaznaczyć, że wszystkie miody z tej wytwórni uważamy za najgorsze pod względem smakowym w kategorii polskich miodosytni kraftowych. Ten również nie był zachwycający, a o szczegółach dowiecie się w zakładce Ostatnio dodane >

W następną sobotę przybliżymy walory smakowe kolejnego miodu. Zapraszamy :)

Jubileuszowy miód Spółdzielni Apis

sobota, 3 grudnia 2022

Wreszcie udało się skosztować miód wyjątkowy, bo specjalnie wysycony na jakże zacny jubileusz - 90 lecie Spółdzielni Pszczelarskiej Apis. Oryginalna, dymiona do połowy flasza, zapakowana w wytworne pudełko, w którym znajdowala się okolicznościowa karta z informacjami na temat owego wydarzenia.
Miód okazał się wybornym, krzepkim półtorakiem, nadobnie harmonijnym w smaku. Nie mieliśmy żadnych informacji na temat jego składu więc próbowaliśmy odgadnąć, a to co zanotowaliśmy podczas degustacji możecie zobaczyć w dziale Ostatnio dodane >

Kolejny miód, który kosztowaliśmy ostatnio zaprezentujemy w następną sobotę.