Weryfikacja wieku

Klikając TAK, oświadczam, że mam ukończone 18 lat
TAK
NIE
Miód Pitny - Recenzje miodów pitnych

Nektar Ziemi Pszczyńskiej to miody Vilkus

sobota, 31 grudnia 2022

Mając jeszcze jeden miód morelowy z miodosytni Vilkus spostrzegliśmy, że zarówno barwa, zawartość, alkoholu, skład, jak i marektingowa opowiastka na etykietkach są identyczne jak w przypadku miodu morelowego Nektary Ziemi Pszczyńskiej. Wzięliśmy więc na degustację oba dla porównania i rzeczywiście są to te same miody. Innymi słowy Miody Ziemi Pszczyńskiej to miody Vilkus. Jednak Vilkus morelowy stał u nas 2 lata, a ten „z Ziemi Pszczyńskiej”, był młody, bo rozlany w 2022 roku. Różnica dwu lat była do wychwycenia ale minimalna. Młodszy był jakby jeszcze pracujący, bardziej świeży, winny, rześki i nieustabilizowany.

Wstawiliśmy więc ten pierwszy miód o nazwie Nektar Ziemi Pszczyńskiej do działu Miody dużych miodosytni pod innymi markami. Mamy jeszcze trzy o pozostałych smakach, czyli; malina, śliwka i ziołowy ale odłożymy je na później, może na lato. Nie są oryginalnymi więc i pośpiechu nie ma w ich degustowaniu. Zaglądając na podstronę poświęconą miodosytni Vilkus dowiecie się o smaku tych pozostałych „z Ziemi Pszczyńskiej”. Zabawne jest tylko, że miodosytnia Vilkus jest w Świętokrzyskim, a Ziemia Pszczyńska jest pod Tychami ;)

O walorach smakowych tego trunku możesz jak zwykle przeczytać w zakładce Ostatnio dodane >
Następny miód z poświątecznej degustacji w następną sobotę - zapraszamy!

 

Wędzenie i miodzenie

sobota, 24 grudnia 2022

Tydzień temu dwóch Miodowych Kamratów wędziło mięsiwo na Święta, a co należy popijać podczas całodniowego ślęczenia na śniegu i mrozie? - Oczywiście grzany miód pitny! Tym razem sięgnęliśmy do klasyki czyli do miodów Spółdzielni Apis. Trójniak Grzaniec Miodowy idealnie nadaje się do podgrzania. Jest suto przyprawiony korzeniami, krzepko słodki, ale nieprzesadnie winny i ogólnie treściwy. W tej cenie lepszego pewnikiem nie znajdziecie. Drugim miodem był trójniak Weselny, który jest miodem umiarkowanym, łagodnym i spokojnym smakowo. Zrobiliśmy taki eksperyment, że zmieszaliśmy je oba i okazało się, że wyszedł miód iście obłędny. Weselny stonował mocne smaki korzenne Grzańca Miodowego!

Wszystkim naszym zacnym Gościom życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku!

Tuż po Świętach odkorkujemy nieznane nam dotąd miody, a w następną sobotę relację z degustacji znajdziecie na stronie. Zapraszamy!

Trójniak wybitny od Sadowskich czy ze spółdzielni Apis?

sobota, 17 grudnia 2022

Dziś przybliżymy Wam trzeci i ostatni miód, jaki wychyliliśmy, podczas spotkania plenerowego na początku grudnia. Jest to miód z Pasieki rodziny Sadowskich o nazwie Wybitny i rzeczywiście jest wart gorącego polecenia. Jednak uważamy, że jest to miód Spółdzielni Apis, tak jak i pozostałe w ich ofercie. Mają te same flasze, te same smaki, a nawet kolor jest identyczny. Podejrzewamy, że trójniak Wybitny może być miodem Złocista Pszczoła z Apisu.

O walorach smakowych tego trunku możesz jak zwykle przeczytać w zakładce Ostatnio dodane >

Mamy w pudle jeszcze 3 miody z Pasieki Sadowskich, w tym półtoraka o nazwie „Malinowy zawrót głowy” oraz półtoraka w identycznej flaszy i o identycznej barwie - „Malinowy As” ze spółdzielni Apis. Wobec tego, tuż po nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia, otworzymy je oba i porównamy - zapewne definitywnie potwierdzając nasze przypuszczenia, że miody pitne Pasieki Sadowskich są miodami spółdzielni Apis.

 

Miód wysokiego ryzyka ;)

sobota, 10 grudnia 2022

Podczas niedawnej degustacji plenerowej skosztowaliśmy ostatni miód z oferty firmy Mel de Petra. Pamiętacie zapewne, że jeden z ich miodów o podobnym składzie (Czwartak obozowy)  wywołał u jednego z nas wstrząs anafilaktyczny, stąd to ryzyko w tytule tego newsa ;) Zaopatrzeni byliśmy na wszelki wypadek w Calcium aby ratować się ale w przypadku tego miodu nie było to konieczne. Ten akurat alergizującym nie był. Trzeba jednak zaznaczyć, że wszystkie miody z tej wytwórni uważamy za najgorsze pod względem smakowym w kategorii polskich miodosytni kraftowych. Ten również nie był zachwycający, a o szczegółach dowiecie się w zakładce Ostatnio dodane >

W następną sobotę przybliżymy walory smakowe kolejnego miodu. Zapraszamy :)

Jubileuszowy miód Spółdzielni Apis

sobota, 3 grudnia 2022

Wreszcie udało się skosztować miód wyjątkowy, bo specjalnie wysycony na jakże zacny jubileusz - 90 lecie Spółdzielni Pszczelarskiej Apis. Oryginalna, dymiona do połowy flasza, zapakowana w wytworne pudełko, w którym znajdowala się okolicznościowa karta z informacjami na temat owego wydarzenia.
Miód okazał się wybornym, krzepkim półtorakiem, nadobnie harmonijnym w smaku. Nie mieliśmy żadnych informacji na temat jego składu więc próbowaliśmy odgadnąć, a to co zanotowaliśmy podczas degustacji możecie zobaczyć w dziale Ostatnio dodane >

Kolejny miód, który kosztowaliśmy ostatnio zaprezentujemy w następną sobotę.

Sześć, dwa... czy jeden? Miody od nieznanego producenta

sobota, 26 listopada 2022

Kolejne nabytki to miody wyprodukowane dla firmy Ami Honey ale nie wiadomo z kontretykiet przez kogo. Może na korkach będzie logo producenta, a jak nie to będziemy próbowali zgadnąć.
I tu ciekawostka na ich temat. Na stronie pitnemiody.pl można znaleźć aż sześć miodów z tej nowej serii. My jednak zakupiliśmy tylko dwa - trójniaka i czwórniaka. Wszystkie te sześć miodów ma bowiem taki sam koloryt na zdjęciach, taki sam opis, a różnią się nalepkami. Wydało się więc nam, że właściwie mamy do czynienia z miodami jedynie dwoma - trójniakiem i czwórniakiem. A może być i tak, że jest to jeden miód, a czwórniak powstał z rozcieńczenia trójniaka. Pochwalić wypada nalepki - taka klasyka nawiązujaca do dawniejszych prostych wzorów, jaką lubimy.

Tymczasem dzisiaj skosztujemy kolejne nieznane nam miody, które zechcemy wam prezentować kolejno co tydzień w sobotę. Zapraszamy.

Miody Nektar Ziemi Pszczyńskiej

sobota, 19 listopada 2022

Oto nasze najnowsze miodowe nabytki. Miody wysycone przez pana Józefa Przybyłę dla Delikatesów Książęcych z Pszczyny, jak dowiemy się z etykiety. Niestety dowiadujemy się z etykiety o pewnym minusie ujemnym tychże trunków. Ano wszystkie trzy owocowe nie zawierają dodatku soku owocowego ale miąższ z owoców czyli powiedzmy sobie szczerze - odpady po wyciśnięciu soku. Dlatego na przykład malinowy miód nie ma barwy malinowej. To ten sam pomysł co w miodach Vilkus. I jak przy miodach Vilkus - pytanie nasuwa się takie - czy to celowy zabieg czy cięcie kosztów? Tak czy siak, zważywszy, że nie ma tu soku owocowego, a flasze mają pojemność jedynie 375 ml, a kosztuje każda 48 pln, to są to miody dwa razy droższe niż być powinny. Nie przesądzamy jednak zanim nie skosztujemy - może okażą się wyborne i wówczas ich cena będzie uzasadniona. Ale o tym dowiemy się w nieodgadnionej przyszłości.

Słowacki miód orzechowy - wspaniały pomysł

sobota, 12 listopada 2022

Podczas ostatniej miodowej nasiadówki plenerowej mieliśmy niebywałą przyjemność skosztowania miodu, który został aromatyzowany esencją z orzecha włoskiego. Pomysł ów okazał się wspaniały! Polecamy innym producentom stosowanie takiego połączenia - orzech do miodu pasuje idealnie.

Opis naszych wrażeń smakowych jak zawsze znajdziesz w dziale Ostatnio dodane > oraz na podstronie z opisem tego producenta i jego trunków - Apimed >

Za tydzień (w sobotę) przedstawimy nowe nabytki. Postanowiliśmy częściej wstawiać newsy (co tydzień, w sobotę) abyście nie musieli tak długo czekać. Nasze spotkanie częstsze nie są - po prostu różne miody z danej degustacji będziemy wstawiać oddzielnie, a nie wszystko na raz.

Skarb Templariuszy - genialne miody spod Szczecina

poniedziałek, 7 listopada 2022

Ostatnio mieliśmy niebywałą przyjmność poznać cztery genialne miody Skarb Templariuszy. Można je gorąco każdemu polecić, gdyż cechuje je wybitna pijalność, a niska zawartość alkoholu sprawia, że są arcy-łagodnymi trunkami. Są wręcz cudowne w smaku i aromacie. Dla nas jedne z najlepszych jakie piliśmy kiedykolwiek.
Nasze wrażenia smakowe możesz zobaczyć na podstronie poświęconej miodosytni Skarb Templariuszy - >

Następny miód, który ostatnio kosztowaliśmy przedstawimy w najbliższą sobotę. Postanowiliśmy miody z danej degustacji przedstawiać oddzielnie, co tydzień aby nie było takich długich przerw w aktualizacji. Wcześniej wrzucaliśmy wszsytko na raz i później były długie przerwy.

Okowita Królewska Miodowa - Pasieka Jaros

poniedziałek, 31 października 2022

Pasieka Jaros uraczyła nas swoją nowością - okowitą nawiązujacą do ich słynnego miodu Koronnego. Trunek ów zaskoczył nas i zachwycił ale można się było tego spodziewać, po tak uznanym producencie. Szerszy opis znajdziemy w zakładce "Ostatnio dodane" oraz w podstronie poświęconej Pasiece Jaros. Wspomnimy tutaj, że Okowita Królewska jest destylatem zaskakujacym przyjemnym smakiem i fantastycznym owocowym aromatem. 
Dodam, że ten mały "kufelek" obok flaszy jest przedwojennym już zabytkowym i pojemność jego w sam raz do okowity pasuje ;)

Zobacz opis naszych wrażeń smakowych - Ostatnio dodane >