Weryfikacja wieku

Klikając TAK, oświadczam, że mam ukończone 18 lat
TAK
NIE
Miód Pitny - Recenzje miodów pitnych

Zbicienie z Miodosytni Augustowskiej

czwartek, 1 sierpnia 2019

Oto ostatnie z miodów, które kosztowaliśmy w lipcu. Były to Zbicienie z Miodosytni Augustowskiej, które smakowo najbardziej zbliżone są do Mead-ów Imbiorowicza. Dobre jako schłodzone na lato dla tych, którzy wolą trunki jak najmniej słodkie. Piliśmy je zarówno schłodzone jak i grzane ale zimne są najlepsze. O szczegółach dowiecie się jak zwykle klikając w link Ostatnio dodane >

Tymczasem teraz nastąpii ponad miesięczna przerwa w kosztowaniu nowych miodów, bo najbliższe spotkanie planujemy na wrzesień. Jeśli uda się nam coś nowego zakupić, to pojawi się jeszcze jakiś wpis na temat zapasów magazynowych, abyście wiedzieli co odkorkujemy w przyszłości. Zapraszamy!

Dwie wspaniałości na lato

wtorek, 30 lipca 2019

Podczas wspominanych w poprzednich postach miodowych wędrówek plenerowych skosztowaliśmy dwa miody, które zaliczyć można do najlepszych z najlepszych. Litewski Trakai oraz Lipiec Augustowski z Miodosytni Augustowskiej. Można je z czystym sumieniem polecić każdemu, zwłaszcza że są to miody łagodne i nie jakoś bardzo słodkie więc każdemu posmakują. Jako zimne idealne są na lato, zwłaszcza że Lipiec Augustowski jest musującym czyli jest to drugi na rynku miód lipowy musujący po dwójniaku Lipcu Perlistym od Jarosa.

Szczegóły naszych wrażeń smakowych tradycyjnie możecie zobaczyć klikając w ten link: Ostatnio dodane >

Za parę dni pojawi się ostatnia część relacji z naszych ostatnich miodowych sesji, będą to Zbicienie z Miodosytni Augustowskiej.

Porównanie miodów kawowych

sobota, 27 lipca 2019

Jesteśmy świeżo po kosztowaniu jedynych na rynku miodów z kawą i od razu apelujemy aby inni tego pomysłu nie kopiowali ;) Wprawdzie obie te uznane miodosytnie rzemieślnicze oferują trunki najwyższych lotów ale sam pomysł łączenia miodu pitnego z kawą jest podobnie nietrafiony jak ten z ostrą papryką od Apisu. Są to zbyt daleko idące wynalazki nowofalowe. Naszym zdaniem wynika to z tego, że zarówno miód jak i kawa to są smaki intensywne i przez to się "gryzą". Porównując te dwa miody trzeba powiedzieć, że Imbiorowicz oferuje miód łagodniejszy, delikatniejszy i subtelny jeśli chodzi o samk kawowy, zaś Miodosytnia Augustowska prezentuje miód musujący, energiczny, o dużo bardziej esencjonalnym smaku kawowym. Jednak trudno nam było zdecydować który jest lepszy - one są po prostu diametralnie różne i właściwie trzeba spróbowac oba - najlepiej mocno schłodzone. Być może fanatyczni wielbiciele kawy je docenią - ale my cieszyliśmy się, że te flasze miały tylko 500ml pojemności ;)

Szczegóły naszych wrażeń smakowych tradycyjnie możecie zobaczyć klikając w ten link: Ostatnio dodane >

Tymczasem zakończyło się nasze wakacyjne zgrupowanie miodowe i niebawem na stronie pojawią się recenzje kolejnych miodów, które mieliśmy okazję skosztować.

Obecne zgrupowanie miodowe ;)

środa, 24 lipca 2019

Właśnie trwa zgrupowanie miodowe na Roztoczu. Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu plenerowym, podczas którego skosztowaliśmy nowe dla nas miody. Były to dwa kawowe - jeden od Imbiorowicza, a drugi od Miodosytni Augustowskiej oraz z tej ostatniej jeszcze lipowy. Do tego litewski Trakai. Przed nami jeszcze jedno spotkanie, podczas którego skosztujemy Zbicieni ze wspomnianej Miodosytni Augustowskiej. Wkrótce więc na stronie pojawią się opisy tych miodów. Zapraszamy.

Stan magazynowy ;)

sobota, 22 czerwca 2019

Na razie mamy dłuższą przerwę w kosztowaniu miodów pitnych. Przypuszczalnie pod koniec lipca spróbujemy się spotkać w plenerze i coś odkorkować. Jak widać na załączonym obrazku nasz stan magazynowy nie jest zbyt obifity ani odkrywczy. Te dwa Apisy zakupiliśmny aby jeszcze raz je spróbować, z tego tylko powodu, że na stronie mamy zbyt skąpe opisy tychże. Krynicki Półtorak (czyli Półtorak Gronowy Jaorsa) zakupiliśmy głównie aby jeszcze raz skosztować tej wspaniałości, bo w ofercie Jarosa już go nie ma. A przy okazji uzupełnimy dział "Miód Krynicki", bo go tam brakuje do kompletu. Mamy na oku pewne nowości, być może coś uda się jeszcze dostać, a wówczas je w pierwszej kolejności odkorkujemy, bo do Apisów nam nie spieszno, a półtorak to jednak jest trunek na zimę i to srogą.

Trzy nowości

poniedziałek, 6 maja 2019

Spieszmy z wieścią, iż skosztowaliśmy na początku maja trzy nieznane nam miody, z których wybitnymi okazały się Półtorak od Jarosa i Piernikowy Toruński od Imbiorowicza. Byliśmy chyba jedynymi w Polsce turystami, którzy cieszyli się z zimna i deszczu, bo wszk półtoraki najlepiej smakują właśnie kiedy jest zimno - zwłaszcza grzane. Trudno byłoby go grzać w upał. Podejrzewamy też, że jestetśmy jedynymi, którzy w ogóle półtoraki piją grzane :) A wszak zimą, podczas mrozów, w plenerze nie ma nic lepszego!

Szczegóły naszych wrażeń smakowych tradycyjnie możecie zobaczyć klikając w ten link: Ostatnio dodane >

Cztery wspaniałe miody z pod Tatr

czwartek, 25 kwietnia 2019

Tuż po Świętach Wielkanocnych udało się przeprowadzić kolejną miodową wyprawę bushcraftową, podczas której skosztowaliśmy cztery wyjątkowe miody pitne, pochodzące z pod samiutkich Tatr! Dwa z wytwórni  "U Bafii" (www.nalewkatatrzanska.pl), znajdującej się w Poroninie oraz dwa ze Schroniska Smaków z Bukowiny Tatrzańskiej. W sumie dwa owocowe i dwa korzenne. Nasze wrażenia smakowe możecie znaleźć jak zwykle w dziale Ostatnio dodane >

Na początku maja odkorkujemy kolejne nieznane nam miody - będą to trójniak Piernikowy Toruński od Imbiorowicza oraz półtorak od Jarosa, który jest następcą dawnego ich Gronowego, a którgo dotąd nie kosztowaliśmy. A jako support wystąpi Kazimierski dwójniak od Apisu. Zapraszamy za tydzień!
 

Schronisko Smaków

wtorek, 19 marca 2019

Właśnie rozpakowaliśmy paczkę z dwoma unikatowymi miodami z Bukowiny Tatrzańskiej - ze Schroniska Smaków. Jeden z nich to jeszcze ciepła nowość, bo nie ma go na razie nawet na ich stronie internetowej. Oba zapowiadają się smakowicie, bo jak się dowiedzieliśmy - "są to miody sycone przez zaufanych współpracowników, według poufnych receptur" - czyli są to produkty oryginalne, regionalne.

Miody te odkorkujemy zapewne w okolicach pierwszego maja, gdzieś na urokliwym Roztoczu. Wcześniej (czyli po Świętach Wielkanocnych) chyba nie damy rady, bo w kolejce oczekują miody, o których pisaliśmy niżej.

Trójniak Piernikowy Toruński

poniedziałek, 11 marca 2019

Miodosytnia Imbiorowicz produkuje specjalnie dla Domu Piernika w Toruniu miód oparty o indywidualną recepturę, który udało się zdobyc dzięki koledze kamrata Piotra, któremu serdecznie przy tej okazji dziękujemy. Nie wszsytkie miody możemy zdobyć sami i wówczas z pomocą przychodzą nam zacni ludzie będący w podrózy. Na przedstawionym zdjeciu macie wszystkie informacje na temat tego miodu, a realcję z naszych wrażeń smakowych ujrzymy po Świętach Wielkanocnych. Tymczasem miód wędruje do szafki, wzbogacając nasze zapasy ;)

Cztery znakomitości kraftowe

wtorek, 5 marca 2019

Tym razem zamieszczamy recnezje czterech znakomitych miodów, które smakowaliśmy, podczas pierwszej z tych trzech sesji miodowych, jakie odbyły się na przełomie lutego i marca. Były to miody unikatowe (kraftowe), a wiedzieć trzeba, że miody z małych wytwórni zawsze są wyśmienite i można kupować je w ciemno. Miód od Piwowara (Dziki Miód) okazał się "żywy" więc stał się musujący i wówczas jego smak był wręcz obłędny, tak więc sugerujemy aby wytwórca ten pomyślał nad produkcją miodów musujących. Podczas tego spotkania plenerowego skosztowaliśmy również pysznych miodów z dwóch nieznanych nam wcześniej miodosytni - Nalewka Tatrzańska oraz Miodsytnia Augustowska. O szczegółach dowiecie się jak zawsze z zakładki Ostatnio dodane >

Niebawem zaczyna się Wielki Post więc kolejne miody odkorkujemy w lany poniedziałek i tuż po nim możecie oczekiwać kolejnych recencji. A będą to kolejne miody tatrzańskie oraz pewny unikatowy miód od Imbiorowicza, którego flaszę pokażemy niebawem tu w Aktualnościach.