Trójniak z wędzonymi jabłkami
sobota, 16 grudnia 2023
Oto kolejny miód od marki Quantum Satis Mead. Miody te wywołują u nas schizofreniczną konsternację poznawczą. Z jednej strony etykiety na flaszkach przerażają swoją dewiacyjną estetyką, a z drugiej zawartość flasz czyli miód - zachwyca nas wybornym smakiem. Mamy więc gorącą prośbę do właścicieli tej marki - zróbcie chociaż dwie wersje etykiet. Jedną dla dewiantów i drugą dla tradycjonalistów. A odnośnie smaku tego dwójniaka to szczegóły naszych wrażeń smakowych zobaczycie w zakładce Ostatnio dodane >
Wszystkie miody tego producenta opisane są na podstronie Quantum Satis Mead >
„Trzymajmy się bracia”
sobota, 9 grudnia 2023
Ostatnio wychyliliśmy pozostałe trzy miody z oferty marki Quantum Satis Mead, które wytwarza Piwowar (Dziki Miód), prawdopodobnie wedle receptury właścicieli marki Quantum Satis Mead. Miody ich są znakomite w smaku ale rozlano je do śmiesznie małych flaszek z etykietami, które nawiązują chyba do kultowego fioletowego trunku, któren znany sommeiler Wiesław Wszywka zwykł określać stwierdzeniem - „trzymajmy się bracia” ;)
Dzisiaj prezentujemy dwójniak na bazie miodu gryczanego. Miód to genialny, znakomicie pijalny i chciałoby się go skosztować więcej. Niestety cena ok. 130 złotych za dwie flaszki czyli standardowe 0,75 l, to cena już prawie zaporowa, bo znacznie taniej kupilibyśmy dwójniaki najlepsze z najlepszych, z najbardziej renomowanych miodosytni polskich i to jeszcze długo leżakowane. Bo o czasie leżakowania na kontr etykietach miodów marki Quantum Satis Mead słowa nie ma.
Szczegóły naszych wrażeń smakowych zobaczycie w zakładce Ostatnio dodane >
Wszystkie miody tego producenta opisane są na podstronie poświęconej Quantum Satis Mead >
Podmiodki z Berryland i Augustowskiej Miodosytni
sobota, 2 grudnia 2023
Ostatnio miały miejsce dwie sesje degustacyjne, podczas których w sumie odkorkowaliśmy 8 miodowych trunków, w tym dwa musujące podmiodki (czyli napoje winne miodowe) powstałe w kooperacji Augustowskiej Miodosytni i ukraińskej miodosytni Berryland, która została na początku wojny zniszczona. Dzięki wspaniałomyślności Augustowskiej Miodosytni - Berryland może nadal raczyć nas swoimi oryginalnymi napojami miodowymi, a my mamy nadzieję, że firma zostanie odbudowana - czego życzymy włascicielom. Jednak słowa revenge (zemsta) nie lubimy, bo zemsta nie prowadzi do niczego dobrego, ani do pokoju, a jedynie do kompletnego zniszczenia i nienawiści. Co widać najlepiej na przykładzie Żydów i Palestyńczyków, którzy realizują właśnie zasadę odwetu od dawien dawna i efekt jest wiadomy. Gdybyśmy my Polacy kierowali się zemstą w obecnej sytuacji, to za zbrodnie UPA odmówilibyśmy Ukraińcom jakiejkolwiek pomocy. Jedynie przebaczenie może uczynić świat znośnym do życia. W tym przypadku jesteśmy wzorem dla świata.
Na zdjęciu widzicie jak degustowaliśmy wyjątkowo miody pod dachem, w rekonstrukcji ziemianki partyzanckiej. Musieliśmy zrobić wyjątek ze względu na ciągłe opady śniegu, które zasypywały nam cały dobytek. Zdjęcia jednak wykonywaliśmy poza ziemianką.
Szczegóły naszych wrażeń smakowych zobaczycie w zakładce Ostatnio dodane >
Wszystkie miody tego producenta opisane są na podstronie poświęconej Berryland >
Kolejne miody marki Quantum Satis Mead
sobota, 25 listopada 2023
Zakupiliśmy kolejne 3 miody tej marki. Nasze zdanie na temat „trupich etykietek” już znacie więc dla odmiany chcielibyśmy pochwalić kontr-etykiety za rzeczowe informacje na temat składu i tego kto oraz dla kogo owe miody sycił. Lubimy znaleźć na kontr-etykiecie jak najwięcej konkretnych treści na temat danego miodu. Odkorkujemy te miody w niezbadanej przyszłości, bo wiedzieć trzeba, że mamy stałe duże zapasy, a dobieramy konkretne miody w zależności od wielu czynników. I tak - w pierwszej kolejności degustujemy te miody, których producent przysłał je nam gratis. Kolejny priorytet tyczy się miodów, które mogą być wciąż „żywe” we flaszy więc aby nie zmieniły swojego charakteru w wyniku wciąż pracujących drożdży - spieszymy się z ich degustacją. Gdy jest bardzo zimno wybieramy miody treściwsze - dwójniaki i półtoraki albo trójniaki o wyższej zawartości alkoholu. Gdy jest upalnie - sięgamy najpierw po czwórniaki i miody z niską zawartością alkoholu. Staramy się też dobierać je tak aby były różnorodne smakowo - czyli na przykład jeden miód czysty, drugi owocowy, a trzeci korzenny. Ale czasem porównujemy na przykład dwa maliniaki aby wychwycić różnice czy wydedukować kto ów dany miód wysycił, kiedy to utajniono. Wybór dodatkowo silnie komplikuje różna pojemność flasz - musimy tak wybrać aby w sumie było 2,25 litra miodu na trzech - czyli 3 standardowe flasze 0,75 l. Jak widzicie - mamy z wyborem istną łamigłówkę.
MMC Champon Medunica
sobota, 18 listopada 2023
Augustowska Miodosytnia kontynuuje kooperacje z autorami miodów, które zwyciężyły w konkursie Mead Madness Cup. Tym razem wypuścili trojniaka autorstwa Adama Palygi. Na razie odkładamy go do miodów oczekujących na degustacje, a w niezbadanej przyszłości podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami smakowymi.
Berryland - edycja specjalna
sobota, 11 listopada 2023
Dzięki uprzejmości Augustowskiej Miodosytni dostaliśmy takie oto miodki powstałe w kooperacji ukraińskiej miodosytni Barryland (która została zniszczona podczas działań wojennych) oraz wspomnianej Augustowskiej Miodosytni. Zapewne wychylimy je jako support podczas najbliższej degustacji.
Trójniak Basilis od Piwowara
sobota, 4 listopada 2023
Oto i ostatni z degustowanych ostatnio miodów pitnych - trójniak Basilis od Piwowara, który należy do nielicznych miodów na rynku z sokiem owoców tropikalnych. Pomysł ten już kiedyś bardzo wychwalaliśmy przy okazji degustacji wyśmienitych czwórniaków marki Dzika Pszczoła.
Szczegóły naszych wrażeń smakowych zobaczycie w zakładce Ostatnio dodane >
Wszystkie miody tego producenta opisane są na podstronie poświęconej Pasiece Dziki Miód - Piwowar >
AM - najlepszy miód ziołowy na rynku!
sobota, 28 października 2023
Podczas ostatniej degustacji mieliśmy niebywałą przyjemność ponownego rozkoszowania miodem AM z Pasieki Jaros. Uznaliśmy, że w kategorii miodów ziołowych - jest on najlepszym z najlepszych!
Szczegóły naszych wrażeń smakowych zobaczycie w zakładce Ostatnio dodane >
Wszystkie miody tego producenta opisane są na podstronie poświęconej Pasiece Jaros >
Sprezzatura czyli co?
sobota, 21 października 2023
Znaczenie tego słowa można znaleźć w necie ale co ma wspólnego z tym miodem - tego nie podjęliśmy się nawet domyślać. Ogólnie jest to miód nie najgorszy, z tym że należy do tych miodów z sokiem wiśniowym, w których wiśnia zdominowała wszelkie smaki. To ostatni z trzech degustowanych przez nas miodów marki Quantum Satis Mead, czyli produktów Piwowara. Są jeszcze inne, które być może nabędziemy w przyszłości. Szczegółowy opis naszych wrażeń smakowych znajdziecie w zakładce Ostatnio dodane > oraz w dziale poświęconym tej marce Quantum Satis Mead >
Miód z nieboszczyka?
sobota, 14 października 2023
Zazwyczaj miody z jakimiś dodatkami mają na etykiecie graficzny symbol danego składnika - wisienkę, gwiazdkę anyżu, szyszkę chmielu itp. Tymczasem na tej etykiecie widzimy plaster ula z trupimi czaszkami, jakby w tym plastrze osadzonych, no i jeszcze ta wielka czacha. Czy to ma sugerować, że jest to miód z dodatkiem soku z nieboszczyka? Czy może „artysta” miał coś innego na myśli kiedy myślał, że myśli? Bo naturalną ludzką reakcją na widok zwłok jest obrzydzenie. Jest to miód marki Quantum Satis Mead, który wyprodukował Piwowar. O naszych wrażeniach smakowych przeczytacie w dziale Ostatnio dodane >