Weryfikacja wieku

Klikając TAK, oświadczam, że mam ukończone 18 lat
TAK
NIE
Miód Pitny - Recenzje miodów pitnych

Nowość od Piwowara

sobota, 22 lipca 2023

Ostatnio zakupiliśmy nowość od Piwowara, którego miody zawsze nam smakowo wielce odpowiadały. Ten oto z owocami tropikalnymi (z przewagą owocu Marakuja) może być wyśmienity, bo jak sami kiedyś wspominaliśmy - owoce tropikalne do miodu na pewno pasują i dobrze by było gdyby się takowe pojawiły liczniej w ofercie różnych miodosytni. Pamiętamy jak wyśmienite były te czwórniaczki marki Dzika Pszczoła, właśnie mające w składzie tropikalne owoce.

Trójniak Zbójecki - miód mizerny

sobota, 15 lipca 2023

Oto ostatni z serii trzech miodów Zbójeckich, wyprodukowanych przez Huzara dla firmy Regionalne Alkohole i ten okazał się najgorszym. O szczegółach dowiecie się z naszej najnowszej recenzji, widocznej w zakładce Ostatnio dodane >

Recenzje pozostałych miodów tej marki znajdziemy w zakładce Regionalne Alkohole >

Tymczasem najbliższa degustacja planowana jest na okolice 20 lipca, kiedy to otworzymy trzy miody z Pasieki Jaros w ramach dalszych obchodów naszego niekończącego się jubileuszu wink

Miody dla grabarzy

sobota, 8 lipca 2023

Zakupiliśmy ostatnio miody, których etykiety nawiązują do rzadko spotykanej w miodosytnictwie tematyki cmentarnej. Wyprodukował je Piwowar dla Quantum Satis Mead - najmłodszej miodosytni w Polsce, jak się sami określili. Jednak chyba to jest tzw. marka, a nie producent. Pytanie czyja jest receptura oraz surowiec pozostaje na razie bez odpowiedzi. Podejrzewamy, że pomysł na design etykiet jest ich, a nie Piwowara. Generalnie jak to często bywa - brak informacji.

Będziemy je kosztować w przyszłości z pewną dozą odrazy, gdyż nie jesteśmy wielkimi entuzjastami łączenia kuchni z grobowcem, ani w ogóle klimatów budzących jakiekolwiek negatywne skojarzenia na opakowaniach żywności zwłaszcza. Jednak obserwując coraz większą liczbę ludzi wyglądających jak upiory na ulicach, można domniemywać, że klient się na taki design znajdzie.

I jeszcze uwaga co do wielkości butelczyn. Zauważamy niepokojący trend zmniejszania się pojemności flasz miodowych i obawiamy się, że niedługo ujrzymy miód w buteleczce typu małpka. Przeliczając cenę do pojemności tych miodów wychodzi, że należą do najdroższych na rynku i w tej cenie kupimy miody dużo lepsze. Tymczasem firmy wszelkich branż wchodzące na rynek zdobywają klientów niższą ceną, a wyższą jakością niż konkurencja. Ale nie uprzedzajmy faktów - ostateczną opinię poznamy kiedy je skosztujemy.

Czwórniak MMC Champion

sobota, 1 lipca 2023

Ten miód czekał i czekał na degustację. W końcu go jednak zapakowaliśmy do plecaka, bo czekał po prostu na lato, kiedy czwórniaki i trójniaki są najlepszym wyborem - zwłaszcza mocno schłodzone. Jest to miód wyprodukowany w Augustowskiej Miodosytni, autorstwa Jarosława Okulskiego. Czwórniak ów zdobył tytuł Grand Champion w konkursie Mead Madness Cup w 2020 roku ale nas on specjalnie nie zachwycił mówiąc szczerze. Więcej na temat jego smaku dowiecie się w zakładce Ostatnio dodane >

Rozpoczynamy rok jubileuszowy :)

sobota, 24 czerwca 2023

Mieliśmy mały poślizg w aktualizowaniu strony, bo w sobotę akurat degustowaliśmy miody, a że aktualizujemy stronę wyłącznie w soboty, to nie było kiedy wstawić newsa. Przełożyliśmy więc news na następną sobotę. Tak będziemy też czynić w przyszłości, w podobnych przypadkach.

17 czerwca rozpoczęliśmy "obchody" naszego 25 lecia degustacji miodów pitnych i potrwają one do ostatniego miodu z Pasieki Jaros czyli dosyć długo, bo mamy ich obecnie 13 flasz, a planujemy coś jeszcze dokupić. No i oczywiście nie będziemy raczyli się jedynie miodami tej miodosytni. Zaczęliśmy od tego w kamionce, ze specjalną dedykacją dla nas od Pasieki Jaros, który to miód okazał się być wyśmienitym wiśniakiem, czyli miodem z sokiem ze starej odmiany wiśni, nie przemysłowej.

Szczegóły naszych wrażeń smakowych możecie zobaczyć jak zwykle w zakładce Ostatnio dodane >

Kolejny dwójniak Zbójecki od Huzara

sobota, 10 czerwca 2023

Otworzyliśmy ostatnio kolejny dwójniak z Regionalnych Alkoholi, a jak się okazało producentem tych miodów jest Huzar. Na pytania czy surowiec też jest od Huzara (czyli najpewniej z importu)  oraz czyja jest receptura, na razie odpowiedzi nie znamy. Miód okazał się bardzo smacznym, a jego opis znajdziecie tradycjnie w zakładce Ostatnio dodane >

Miody pitne z Pasieki Jaros

sobota, 3 czerwca 2023

Dokupiliśmy również znane nam miody z Pasieki Jaros aby zrecenzować je ponownie, gdyż wiele opisów tych arcy-smacznych trunków mamy skąpe, co wiąże się z tym, że opisywaliśmy je w czasach kiedy strona nasza była w powijakach, a my nie przykładaliśmy się do opisów tak jak obecnie. Ale nie chodzi oczywiście tylko o lepsze opisy - do najlepszych miodów lubimy wracać, co jest oczywiste.
Od następnego spotkania rozpoczniemy „degustacje jubileuszowe” tych wszsytkich miodów z Pasieki Jaros, które potrwają pewnie do następnej wiosny ;) Oczywiście będziemy co jakiś czas prezentować miody również innych producentów - tak naprzemiennie.

W kolejną sobotę zaprezentujemy zaś kolejny dwójniak z firmy Regionalne Alkohole.

Trójniak jabłkowy z Miodosytni Podlaskiej

sobota, 27 maja 2023

Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami wrażeniami samkowymi wybitnego miodu pitnego, również pochodzącego z Miodosytni Podlaskiej, a mianowicie tytułowego jabłczaka z trawą żubrową, a naszym zdaniem mogą tu być również przyprawy korzenne. Miód najwyższego uznania i trzeba tu podkreślić, że Miodosytnia Podlaska należy do naszych najbardziej ulubionych.
Szczegóły zobaczycie przechodząc do zakładki Ostatnio dodane --->

Dwa nowe Imperatory owocowe z Miodosytni Podlaskiej

sobota, 20 maja 2023

Ostatnio odkorkowaliśmy 3 nowe dla nas miody - w tym dwa widoczne wyżej Imperatory z Miodosytni Podlaskiej - i znowu zostaliśmy miło zaskoczeni smakowitością miodów tego uznanego producenta kraftowego. Pierwszy, który dziś wam przedstawiamy to miód aroniowy o smaku i zapachu zioła piołunu, a drugi, który przedstawimy za tydzień to trójniak jabłkowo-cynamonowy. Oba genialne w smaku!

Szczegóły zobaczycie przechodząc do zakładki Ostatnio dodane --->

Agreściak bzowo-orzechowy z Miodosytni Podlaskiej

sobota, 13 maja 2023

Oto ostatni miód z degustowanej wcześniej trójki miodów. Trójniak niesycony o oryginalnej recepturze, bo jest to miód z sokiem agrestowym oraz dodatkiem kwiatów czarnego bzu i orzecha włoskiego. Trzeba przyznać, że receptura ciekawa i rzeczywiście miód jest smakowity. Problem tylko jest taki, że wciąż pracował we flaszy więc zalecamy kupować takie miody natychmiast po ich ukazaniu się w sprzedaży i jak najszybciej skosztować aby miód nie zmienił swojego pierwotnego charakteru. Dlatego lepiej takich "żyjących" miodów nie odkładać do piwniczki na długoletnie leżakowanie. Można wprawdzie podgrzać go i ponownie zamknąć ale wówczas stracilibyśmy prozdrowotne walory miodu niesyconego.

Szczegóły smakowe tego trójniaka znajdziecie jak zawsze w zakładce Ostatnio dodane --->