Weryfikacja wieku

Klikając TAK, oświadczam, że mam ukończone 18 lat
TAK
NIE
Miód Pitny - Recenzje miodów pitnych

Trójniak Złocisty od Apisu

sobota, 25 lutego 2023

Ostatnio degustowaliśmy parę nieznanych nam dotąd miodów, które będziemy co sobotę prezentować. Pierwszy był korzenno-piernikowy trójniak Apisu o nazwie Złocisty. Całkiem przyjemny, dobrze pijalny, typowy grzaniec ale dosyć oryginalny smakowo. Opis jego znajdziecie w zakładce Ostatnio dodane >

Jak widzimy na zdjęciu miód ten odkorkowaliśmy w dzikich ostępach leśnych, a skład nasz jest czteroosobowy, gdyż udało się spotkać z naszym starym kamratem Waldkiem, stojącym po prawej.

7 Miodowych kontynentów - kolejne miody

sobota, 18 lutego 2023

Niedawno zakupiliśmy brakujące nam jeszcze tytułowe trunki miodowe tej marki. Z kontr etykiet wynika, że mogą być ciekawe smakowo, bo jeden na przykład ma w składzie anyż i jałowiec. Zresztą wcześniejsze trzy okazały się bardzo ciekawe, tylko nie umiemy jeszcze zgadnąć, któż to je dla tej marki wysycił. Wiele wskazuje jednak na Imbiorowicza - ta sama zawartość alkoholu oraz fakt, że Imbiorowicz ma w ofercie tzw. Private label. Podejrzewamy, że to właśnie w maliniaku Imbiorowicza był ten intrygujący smakowy akcent nie do opisania.
Na razie odkładamy je na później, być może uda się pod koniec lutego je wychylić ale to się dopiero okaże, bo zapasy pękają w szwach i wiele miodów czeka w kolejce do degustacji.

Ciekawe nowości z Miodosytni Podlaskiej

sobota, 11 lutego 2023

Zakupiliśmy 3 nowe miody z Miodosytni Podlaskiej, która jest jedną z naszych ulubionych, gdyż smaki jakie proponują wielce nam przypadały do gustu. Z tych nowych szczególnie ciekawi nas trójniak z dodatkiem orzecha włoskiego. Jak już wspominaliśmy kiedyś, orzech włoski wręcz idealnie pasuje do miodu, co odkryliśmy kosztując trójniaka Orechová medovina od Apimed. Podejrzewamy, że miód z aromatem orzechów laskowych byłby wręcz nieziemsko smakowity. Kto wie - może tym pomysłem jakiegoś miodosytnika zainspirujemy. Za to ten czerwony miód aroniowy z zielem piołunu lekko nas niepokoi. Kto kiedyś pił piołun w celach gastrycznych ten wie o co chodzi. Gorycz chmielu przy piołunie to pikuś. Miejmy nadzieję, że zadawkowano go minimalnie. Zobaczymy.

Tymczasem następną degustację plenerową prawdopodobnie przeprowadzimy pod koniec lutego i wówczas można liczyć będzie na jakieś opisy nowych miodów

Trójniak Śliwkowy zawrót głowy

sobota, 4 lutego 2023

Trójniak o nazwie „Śliwkowy zawrót głowy” to nic innego jak trójniak w identycznej flaszy o nazwie „Śliwkowa dama” z Apisu. Znamy go już i opisaliśmy ale dla porządku zakupiliśmy wszystkie miody z tzw. „Manufaktury Rodziny Sadowskich”. Zresztą te miody bardzo się Apisowi udały i naszym zdaniem są powyżej ich poziomu nawet, aspirując do najlepszych smakowo miodów na rynku. Pozostały nam jeszcze dwa półtoraki do porównania ale to nastąpi zapewne gdzieś w drugiej połowie lutego i wówczas wstawimy na stronę takowe porównanie.

Tymczasem opis śliwkowego trójniaka znajdziecie jak zwykle w zakładce  Ostatnio dodane >

Porzeczkowy zawrót głowy - Rodzina Sadowskich czyli Apis

sobota, 28 stycznia 2023

Kolejne miody z Manufaktury Rodziny Sadowskich czyli miody spółdzielni Apis. Są to miody bardzo udane więc warte polecenia. Popieramy stosowanie takich zamykanych butelek wielokrotnego użytku, które można wykorzystać później na rozmaite soczki, nalewki, octy itp.

O tym jak smakował nam dwójniak Porzeczkowy zawrót głowy - czyli Porzeczkowy Król z Apisu dowiecie się w zakładce Ostatnio dodane >

7 miodowych kontynentów

sobota, 21 stycznia 2023

Odkorkowaliśmy podczas ostatniej miodowej biesiady trzy miody ze sklepu 7 miodowych kontynentów, które wysycił dla nich anonimowy producent ale nie udało się nam rozszyfrować kto

O walorach smakowych tych miodów możecie poczytać tutaj 7 miodowych kontynentów >

Grzaniec biesiadny na miodzie pitnym - Mazurskie Miody

sobota, 14 stycznia 2023

Niedawno wychyliliśmy ten miód czy raczej napój miodowy, który zakupiliśmy w maju roku 2021 więc troszkę sobie jeszcze poleżakował. Już go kiedyś opisywaliśmy ale co zaszkodzi zrobić powtórkę, tym bardziej że dawno nic z tej miodosytni nie degustowaliśmy. Można w skrócie określić, że jest to najbardziej pomarańczowy w smaku miód z przyprawami korzennymi jakie znamy. Szczegóły poszerzonego opisu znajdziecie najszybciej w Ostatnio dodane >

W następną sobotę poznamy smaki miodów „muzycznych”, z firmy 7 miodowych kontynentów. Zapraszamy.

Trójniak Meadnight

sobota, 7 stycznia 2023

Jednym z ciekawszych miodów ostatnio degustowanych był trójniak o pomysłowej nazwie Meadnight z Miodosytni Imbiorowicz. Miód okazał się niezwykle oryginalnym smakowo ale co ciekawe nie zbyt słodkim. Opis wrażeń smakowych znajdziesz w zakładce  Ostatnio dodane >

Tymczasem właśnie miała meiejsce kolejna degustacja plenerowa. Poszczególne miody będziemy prezentować co sobotę. Zapraszamy :)

Nektar Ziemi Pszczyńskiej to miody Vilkus

sobota, 31 grudnia 2022

Mając jeszcze jeden miód morelowy z miodosytni Vilkus spostrzegliśmy, że zarówno barwa, zawartość, alkoholu, skład, jak i marektingowa opowiastka na etykietkach są identyczne jak w przypadku miodu morelowego Nektary Ziemi Pszczyńskiej. Wzięliśmy więc na degustację oba dla porównania i rzeczywiście są to te same miody. Innymi słowy Miody Ziemi Pszczyńskiej to miody Vilkus. Jednak Vilkus morelowy stał u nas 2 lata, a ten „z Ziemi Pszczyńskiej”, był młody, bo rozlany w 2022 roku. Różnica dwu lat była do wychwycenia ale minimalna. Młodszy był jakby jeszcze pracujący, bardziej świeży, winny, rześki i nieustabilizowany.

Wstawiliśmy więc ten pierwszy miód o nazwie Nektar Ziemi Pszczyńskiej do działu Miody dużych miodosytni pod innymi markami. Mamy jeszcze trzy o pozostałych smakach, czyli; malina, śliwka i ziołowy ale odłożymy je na później, może na lato. Nie są oryginalnymi więc i pośpiechu nie ma w ich degustowaniu. Zaglądając na podstronę poświęconą miodosytni Vilkus dowiecie się o smaku tych pozostałych „z Ziemi Pszczyńskiej”. Zabawne jest tylko, że miodosytnia Vilkus jest w Świętokrzyskim, a Ziemia Pszczyńska jest pod Tychami ;)

O walorach smakowych tego trunku możesz jak zwykle przeczytać w zakładce Ostatnio dodane >
Następny miód z poświątecznej degustacji w następną sobotę - zapraszamy!

 

Wędzenie i miodzenie

sobota, 24 grudnia 2022

Tydzień temu dwóch Miodowych Kamratów wędziło mięsiwo na Święta, a co należy popijać podczas całodniowego ślęczenia na śniegu i mrozie? - Oczywiście grzany miód pitny! Tym razem sięgnęliśmy do klasyki czyli do miodów Spółdzielni Apis. Trójniak Grzaniec Miodowy idealnie nadaje się do podgrzania. Jest suto przyprawiony korzeniami, krzepko słodki, ale nieprzesadnie winny i ogólnie treściwy. W tej cenie lepszego pewnikiem nie znajdziecie. Drugim miodem był trójniak Weselny, który jest miodem umiarkowanym, łagodnym i spokojnym smakowo. Zrobiliśmy taki eksperyment, że zmieszaliśmy je oba i okazało się, że wyszedł miód iście obłędny. Weselny stonował mocne smaki korzenne Grzańca Miodowego!

Wszystkim naszym zacnym Gościom życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku!

Tuż po Świętach odkorkujemy nieznane nam dotąd miody, a w następną sobotę relację z degustacji znajdziecie na stronie. Zapraszamy!